Vybavení na Hudebním táboře
Na hudebním táboře máme celou řadu vybavení, které je Vám k dispozici. Díky kvalitní technice pak budou Vaše nahrávky znít krásně čistě, na koncertě se pomocí světel a mlhy udělá megashow a reprosoustava bude věrně sloužit ve zkušebnách.

Činel

Mikrofony

to, s čím přijde do styku asi každý muzikant, je mikrofon. Máme několik mikrofonů, které se hodí na různé účely. Nejobyčějnější mikrofon vhodný na zpěv a na některé nástroje je Shure PG48. Trochu lepší mikrofon s lepším rozsahem je pak Shure PG57. Naší vlajkovou lodí je ale kondenzátorový mikrofon AKG C1000S, který je vhodný na nejnáročnější nasazení, dokáže sejmout křišťálově čistý zvuk jak zpěvu, tak nástrojů. S takovouto technikou se setkáte pouze v dobře vybaveném nahrávacím studiu.


Nahrávání a mix

Pokud budeme naahrávat, je nejvhodnější mít možnost nahrát záznam do stop. Každý mikrofon se nahrává samostatně, a když někdo v nahrávce udělá chybu, není problém lokálně místo opravit, ztlumit nebo třeba celou stopu nahrát znovu. Nahrávání po stopách také dovoluje dodat jednotlivím stopám třeba echo (zpěv) nebo ladit hlasitosti, vyvážení a podobné. Nahrávka se tak snadno upraví do stereo podoby. Nahráváme na vícestopém nahrávaači Zoom R24. Jedná se o velmi kvalitní zařízení, které přímo spolupracuje s nahrávaacímy programy jako Cubase a umí nahrávat na paměové karty.


Dále na koncerty a do zkušeben máme mixážní pulty. Náš hlavní mixpult je Yamaha MG-166CX-USB. Jedná se o dvacetikanálový pult vybavený digitálním efektovým procesorem, kvalitními předzesilovači na mikrofonech a u prvních osmi kanálů disponuje kompresorem. Dokáže signál distribuovat do celého hudebního aparátu, odposlechů pro muzikanty a souběžně nahrávat výstupní mix přes USB. Další pulty hlavně do zkušeben jsou Soundking AS1802 a čtyřzónový malý mixpult vhodný pro tiché zkušebny!

Yamaha MG166 CX-USB


Bicí

Reprodukce hudby

Každá naše zkušebna je vybavena kvalitním aparátem, který dokáže reprodukovat zpěv, kytaru, klávesy a všemožné další nástroje. Na našem hudebním táboře se sektáte s aktivními reprobednami Mackie v provedení 12 i 15 palců. Je to jedna z lepších možností s nepřekonatelným poměrem cena / kvalita reprodukované hudby. Výkon jednoho reproboxu je 250W. Celkem se můžete těšit na šest kousků.

Mackie TH-15

Pro plnější zvuk a zejména na koncert máme k dispozici subbassové reproboxy. První aktivní (taktéž Mackie) s výkonec 1000W, druhý pasivní, ale o to větší (skoro jako psací stůl) Yamaha s výkonec 1200W.


Dále se můžete těšit na náš skvost: reproboxy Yorkwille s výkonem 600W na kus. Napájíme je zesilovaačem Crown XLS402.  


Koncert

Na závěrečném koncertě se hodí multipárový kabel – máme PROEL 32×8 dlouhý 40 metrů.


Dále nesmí scházet osvětlení. K dispozici máme moderni diodová světla, která mohou libovolně měnit barvu a mohou být řízena hudbou. Nicméně o dost lepších výsledků a plnou kontrolu nad scénou získáme, když všechna světla řídíme centrálně počítačem. Máme několik PARů, inteligentní světlo Megamoon, světelný pásek ColorStrip Mini a další, bohužel už obyčejná světla RIDER – pohyblivé světelné paprsky. Celá scéna je doplněna UV zářivkami, kouřem, který vyrábíme pomocí kouřového generátoru, a ventilátorem pro „vyčištění“ scény.


Hudební nástroje

Není snadné zavděčit se všem, proto je nejlepší, když si každý vezme nástroj svůj. Přesto máme na táboře řadu nástrojů, které jsou „erární“ a můžeme je půjčit všem podle zájmu. V každé zkušebně máme například bicí sestavu, takže vy, co hrajete na bicí, si svůj nástroj brát nemusíte. Máme táborovou baskytaru (5 strun) a řadu perkusních nástrojů – několik Djembé a drobných perkusí. Dále máme dvoje klávesy: AKAI a Yamahu.


Největším hitem léta 2012 nejspíše budou elektronické bicí Roland, které jsou doslova mercedesem na scéně. Dokonalý zvuk, síťové blány zajišťující reálný odskok, možnost nastavit zvuk na ráfek, utlumení činelů, vícezónové činely, metronom i LCD display, který vám ukazuje informace o tom, jak hrajete. Na tomto setu se dá do nekonečna zkoušet, nikoho nerušíte a můžete se věnovat hudbě naplno. Set je vhodný i pro uplné začátečníky, nabízí několik možností, jak jejich výkony zpříjemět. Na tomto setu budeme dále nahrávat, neboť poskytuje jednoduchou možnost, jak kvalitně sejmout bicí, nemusíme se pak trápit složitým postprocesingem a nastavování mikrofonů – tedy činnostmi, na které během tábora (bohužel) není dostatek prostoru, ani času.